Hakkımızda

2017 yılında Ankara Sincan ASO 2 Organize Sanayi Bölgesinde 3.500m² kapalı alanda hizmet vermeye başlayan ALMAŞ ALÜMİNYUM bugün 13.500m² kapalı olmak üzere toplam 24.000m² alanda müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

‘Her Fabrika Bir Kaledir’ anlayışı ile, hızla değişen ve gelişen iş dünyasında başarıyı artırmak, kalite, teknoloji ve kapasite alanlarında kendini sürekli geliştirmeyi ve müşterilerine güvenli ve çevre dostu teknolojilerle bütünleşik ürün ve hizmetler sunmayı kendine amaç edinmiştir.

Fabrikamızda 1 adet 6 inch 1.500 Ton, 2 adet 5 inch 1.100 Tonluk 3 ekstrüzyon presi, 1 adet Eloksal Kaplama Tesisi ve 1 adet İnfrared Ön Isıtmalı Tünel Fırın Elektrostatik Toz Boya Tesisi bulunmaktadır.

Bu bağlamda iç ve dış pazardaki büyüme göz önünde bulundularak 2025 yılı için ilave kapasite artışına gidilecektir. Bu öngörümüze bağlı olarak, 14.400 Ton/yıl kapasiteli Elektrostatik Dikey Toz Boyama Tesisi anlaşması yapılmış bulunmaktadır. 2025 yılı Şubat ayı içerisinde devreye girecektir. Ayrıca 10.000 ton/yıl profil üretim gücüne sahip 9 inch Ekstrüzyon Presi kurulması da planlanmaktadır.

Alüminyum Profil üretim kapasitesi 12.600ton/yıl, Eloksal kaplama kapasitesi 12.000ton/yıl, Elektrostatik Toz Boya Tesisi kapasitesi 3.600ton/yıl’dır.

Ekstrüzyon tesisimizde EN AW 6063, 6060, 6082 serisi alaşımlı alüminyum profiller üretilmektedir. Ürettiğimiz alüminyum profiller TS EN 755-1 standardına uygundur.

Eloksal tesisimizde, alüminyum profillere 20 mikrona kadar eloksal kaplayabiliyoruz. İleri teknolojiye sahip eloksal tesisimizde, naturel, mat bronz, mat siyah, parlak beyaz, parlak bronz, ve parlak siyah tonlarında eloksal kaplama yapılabilmektedir.

Elektrostatik tozboya hattımızda, RAL renklerde ve özel renklerde, epoksi, polyester, epoksi-polyester ve metalik tozboyalarla düz ve tekstüre yüzeyler boyanabilmektedir.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz alüminyum profilleri başta yurt içi olmak üzere Macaristan, Almanya, Romanya, Tunus, Sırbistan, Fas, Hollanda, Amerika, Fransa, Polanya ve İsveç’e ihraç etmekteyiz.

Tamamıyla yerli sermaye ile kurulmuş olan firmamız, standart alüminyum profillerin yanı sıra müşteriye özel ve proje bazlı üretim yapmakta olup, yapı-inşaat, cam balkon, solar sistemler, tente, çadır, perde, mobilya, menfez-havalandırma, medikal, reklam, aydınlatma, savunma sanayi, otomotiv, gibi sektörlere profil üretmektedir.

Dünya çapındaki rekabet ve zorluklara rağmen büyümeye devam eden şirketimiz, yeşil enerjiyi destekleyerek çevreye duyarlı, sürdürülebilir, verimli, yenilikçi çözüm ve hizmetler sunarak, sektörün Ankara’daki ve ülkemizdeki parlayan yıldızı ve gururu olmaya devam etmektedir.